راهنما
 
نويسندگان
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 38
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 5124
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

يك قاليچه ممكن است به عنوان متعلقاتي تزئيناتي در نظر گرفته شود، اما بايد توجه كرد كه قاليچه ها مي توانند به عنوان عنصر اصلي و پايه گذار فضايي مجلل و راحت باشند. در اين مطلب با ما همراه باشيد تا در مورد طراحي دكوراسيون داخلي منزل با قاليچه براي شما بگوييم.

مركز صحنه

طراحان دكوراسيون داخلي اينطور پيشنهاد مي كنند كه ابتدا از فرش شروع كنيم. اغلب انتخاب قاليچه بيشترين محدوديت ها را در بر دارد كه از ميان آن ها مي توان به طرح، رنگ و ابعادي كه براي جايگيري براي قاليچه در نظر مي گيريم، اشاره كرد. پس بهتر است كه با انتخاب فرشي در طراحي شروع كرده و سپس به انتخاب پارچه ها و رنگ غالب اتاق بپردازيم. قاليچه ها روح اتاق هايي هستند كه در آن ها قرار مي گيرند و نماي كلي رنگ، محل جايگيري مبلمان و ساير متعلقاتي كه در اتاق وجود دارند را تحت تأثير خود گذاشته و امكان اينكه چنين مسئله مهمي را در نظر نگرفت وجود ندارد.

همگام خانواده

بچه ها و حيوانات خانگي مسلماً باعث فرسودگي و كهنگي در كفپوش ها مخصوصاً در قاليچه ها مي شوند. پس همواره به خاطر داشته باشيد كه چه رنگ و خصوصاً پارچه اي را براي فرش مورد نظر در هنگام انتخاب بايد در نظر داشته باشيد. بر اساس گفته هاي طراحان دكوراسيون داخلي قانون اول طراحي كردن با استفاده از قالي اين است كه قاليچه اي را تهيه كنيد كه با شيوه، سبك زندگي و فكر شما هماهنگ باشد. اگر شما كودكي خردسال و يا حيواني خانگي داريد، مي بايست از قالي هاي پشمي كه به سادگي تميز شده و داراي الگوهاي خاصي هستند كه لكه، مو و چيزهاي ديگر را به راحتي مخفي مي كنند، خريداري كنيد.

اندازه بي نقص و درست

طراحان اينطور پيشنهاد مي كنند كه ابعاد و اندازه فرش را اندكي كوچكتر از محيطي كه مبلمان را دربرگرفته اند در نظر بگيريم. اين اندازه مي بايست به اندازه اي بزرگ باشد كه فضا را پوشش داده و تكيه گاهي براي پر كردن فضاهاي خالي بوده و همچنان فضاي خالي اطراف خود براي تردد داشته باشد. به طور كلي ابعاد قاليچه مورد نظر شما وابسته به ابعاد و محيطي است كه مبلمان شما در اتاق دارند. مي توان پايه هاي جلويي مبلمان يا كاناپه را روي قاليچه قرار داد اما اين كار از عمر قالي شما به دليل فشار دائمي به يك نقطه قطعا كم مي كند.

طرح هايي برجسته

جرأت داشته باشيد و جاهاي دنج و راحتي كه در اتاق در نظر گرفته ايد را زير و رو كنيد. طراحان حرفه اي دكوراسيون داخلي بر اين عقيده اند كه يك قاليچه خوب مي تواند تمامي مركز ثقل يك اتاق را جا به جا كند. يك قاليچه مي تواند چيزي را به محيط و فضاي شما وارد كند كه انتظار آن را نداشته ايد يا اينكه مي تواند تلألويي از رنگ هايي رقص كننده را جلوه دهد. در استفاده از طرح هايي برجسته در رنگ و نقش، ترس به خودتان راه ندهيد. اين طرح ها و نقش ها در قياس و در تقابل با ديوارهايي سفيد، كف فضا و صندلي ها و مبلمان؛ تحركي از رنگ ايجاد كرده و نقطه تمركز و مركز توجه فضا مي شود.

رنگ هاي اضافي

ديوارهايي با رنگ هاي عادي و مبلماني معمولي، فضايي را ايجاد مي كنند كه قاليچه اي با طرح و نقشي برجستهنقش اصلي را در صحنه بازي كند. اگر نمي خواهيد رنگ هايي تند يا حتي نامعمول براي پرده هاي يا مبلمان داشته باشيد، اين راهي بسيار خوب براي اضافه كردن رنگ و نقش به فضا است. وجود اين چنين قاليچه اي باعث حسي گرم تر در فضا شده و مي تواند تعريفي جديد و متمايز از اصل قبلي فضا در خود داشته باشد.

تمامي اندازه ها و گونه ها

قاليچه ها در انواع و اندازه هاي بسيار گوناگوني ارائه مي شوند و اين مزيتي است كه مي تواند آن ها را براي هر فضايي مناسب كند. بر اساس گفته ها و تجربيات طراحان دكوراسيون داخلي، ابعاد و اندازه قاليچه بر اساس محيطي است كه در آن قرار مي گيرند و همچنين ابعاد مبلمان نيز نقشي اساسي در اندازه آن دارند. به عنوان مثال در يك اتاق غذاخوري عموماً از قالي هاي مستطيلي در راستاي ميز غذاخوري استفاده مي شود در صورتي كه از قاليچه اي شش گوشه براي ميزهايي مربعي يا دايره اي استفاده مي كنند.

تعريف فضاها

فضاي خود را فقط با يك قاليچه محصور نكنيد. طراحان معمولاً فضاهاي بزرگ را با استفاده از دو يا چند تخته از قاليچه ها به چند قيمت تقسيم مي كنند. نكته اساسي در اين نوع طراحي هماهنگي و هارموني كامل اين دو تخته قاليچه با هم است. چنانچه داراي فضايي بسيار بزرگ هستيد و مي خواهيد با استفاده از قاليچه كف فضا را پوشش دهيد، مي توانيد از چندين تخته قاليچه كه با هم در طرح و نقش هماهنگ بوده يا تكميل كننده طرح و نقش يكديگر هستند استفاده كنيد كه البته كاري دشوار بوده و نيازمند تخصصي است كه فقط طراحان دكوراسيون داخلي آن را دارند.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۷:۵۳ ] [ ali ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب