راهنما
 
نويسندگان
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 8
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 4406
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

فكر كرديم لازم است مطلبي هم در مورد مهارت هايي كه فرد جوياي كار بايد داشته باشد، در سنگريز درج كنيم تا احتمال موفقيت در مصاحبه شغلي و شانس استخدام بيشتر شود. مهم نيست شما از كدام دانشگاه فارغ التحصيل شده باشيد، زيرا علاوه بر مهارت هاي تخصصي، لازم است از برخي مهارت هاي رفتاري و علمي نيز برخوردار باشيد تا بتوانيد مدير و يا مصاحبه كننده را براي گرفتن شغل موردنظرتان، مجاب كنيد.

مهارت ارتباط برقرار كردن

روابط عمومي خوب نياز هر شغل و تجارتي است. هر چقدر كه روابط عمومي بهتري داشته باشيم در جذب مشتريان هم موفقتر هستيم. مهارتهايي كه براي برقراري ارتباط مي توانيم از آنها استفاده كنيم، مهارتهاي گفتاري و نوشتاري هستند. مثلا روابط عمومي خوب در گفت و گو با ديگر تجارتها و يا در ملاقاتها و جلسات كاري و همچنين برقراري ارتباط با ديگر تجارتها از طريق ايميل، فكس و… جزو مهارتهايي است كه باعث مي شود با استفاده از آن ها به كار خود هم وسعت دهيم. همچنين مهارت برقراري ارتباط كمك مي كند تا با ديگر همكاران و حتي مشتريان بهتر بتوانيم همكاري كنيم.

مهارت استفاده از نرم افزارها

مهارتهاي كامپيوتري و تسلط بر نرم افزارهاي مختلف، از جمله مهارتهاي مهمي هستند كه بايد كارجويان بر آنها تسلط داشته باشند. شركتهاي مختلف اغلب آگاهي از نرم افزارهاي گوناگون را جزو شرايط كاري مي دانند. مثلا تسلط بر اينترنت و يا نرم افزارهايي مانند ورد، اكسل، پاورپوينت و… جزو مهارتهاي مهم و اصلي محسوب مي شوند. مهارتهاي كامپيوتري نيز جزو مهارتهاي كلي در هر تجارتي است و تمام اعضاي تيم كاري بايد اين مهارتها را داشته باشند تا بتوانند بهتر كار كنند. البته يكسري از نرم افزارها تخصصي هستند كه به نسبت كار و شغلي كه داريم بايد آنها را ياد بگيريم مثل برنامه نويسي و يا نرم افزارهاي آماري كه بايد به تناسب موقعيت شغلي كه داريم، به آن ها مسلط باشيم.

مهارت رياضي و كار با اعداد

هر تجارت و صنعتي از علم محاسبات و رياضي استفاده مي كند. مثلا براي امور مالي در يك شركت از رياضي استفاده مي شود يا براي دريافت و پرداخت، خريد و فروش محصولات و خدمات همچنين براي برنامه ريزي ها در كار و ارزيابي عملكرد كاري و عملكرد كارمندان، در همگي اينها از علم رياضي استفاده مي شود. بنابراين محاسبه كردن و كار با اعداد و ارقام جزو مهارت هاي مهمي است كه كارجويان بايد روي آنها تمركز كرده و اين مهارت را در خود تقويت كنند. مهندسان و پژوهش گران ازجمله شاغليني هستند كه حتما نياز به اين مهارت دارند چون براي انجام كارهاي روزانه در شغل خود همچنين براي طراحي و فرمول محاسبات و پيش بردن كار اين مهارت به آنها كمك ميكند. مديران هم بايد در علم رياضي و محاسبات تسلط كافي داشته باشند مثلا براي بودجه بندي و بورس و سهام و… اين مهارت مورد نياز مديران نيز هست.

مهارت همكاري با ديگر كارمندان

همكاري در يك تيم و تعامل داشتن با اعضاي تيم از مهمترين مهارتهايي است كه كارجويان بايد آنها را ياد بگيرند. روحيه كاري بالا و توانايي كار در يك تيم مهمترين نياز هر كارجويي است. افرادي كه در يك تيم با يكديگر همكاري ميكنند ايده ها و تجربيات خود را در اختيار يكديگر قرار مي دهند و در كار روزانه از فعاليتهاي يكديگر استفاده مي كنند تا كار را پيش ببرند. نياز هر تجارتي در هر زمينه اي كه فعاليت ميكند مثلا توليد و يا توزيع كالاها و محصولات زماني با كيفيت بالا ارائه خواهد شد كه يك تيم كاري موفق وجود داشته باشد و اين تيم كاري زماني موفق خواهد بود كه بتواند در كنار اعضاي ديگر همكاري كند.

مهارت يادگيري در كار

ياد گرفتن در كار هيچ گاه نبايد متوقف شود و كارجويان و كارمندان دائما بايد در حال يادگيري مهارت و تكنيكهاي جديد در كار باشند چون يادگيري روشهاي جديد در كار كمك مي كند كه يك تجارت در رقابت موجود بين شركتها موفق شود بنابراين تيم كاري بايد در حال ياد گرفتن و به روز كردن دانش خود باشد و بتواند مهارتهاي جديدي را در كار ياد بگيرد كه به پيشرفت آن تجارت كمك كند.

مهارت مقابله با چالش ها

چالشها و مشكلات كاري ممكن است در هر تجارتي وجود داشته باشد، حتي در بهترين شركت ها و تجارتها هم چالش و مشكلات كاري وجود دارد. بنابراين توانايي و مهارت مقابله با چالش ها و مشكلات و حل آنها جزو مهارتهاي مهمي است كه كارجويان به آن نيز دارند. تكنيك حل مشكلات و چالشها در هر تجارتي باعث مي شود كه مشكلات كاري كمتري به وجود بيايد و اين مهمترين مهارت براي هر كارجويي است.

مهارت تسلط بر چند زبان خارجي

از جمله مهارت هايي كه امروزه تمامي افرادجوياي كار با هر مدرك تحصيلي، بايد به آن مسلط باشند، آگاهي از دست كم يك يا دو زبان خارجي است. علت اين مساله را بايد در ارتباطات جهاني تقريبا تمامي مشاغل و دست يابي به علوم نوشته شده به ساير زبان ها به خصوص انگليسي جستجو كرد. بر اين اساس، توصيه مي شود قبل از تصميم به استخدام، مهارت آموزش زبان دست كم انگليسي خود را ارتقا دهيد. اين مهارت براي اكثر قريب به اتفاق مديران و روسا مهم و حياتي محسوب مي شود.
در پايان لازم به ذكر است كه در صورت تمايل مي توانيد براي درج رزومه خود از سايت سنگريز استفاده كنيد. اين سايت در قسمت “استخدام” امكان انتشار رايگان رزومه براي افراد جوياي كار و نيز آگهي هاي نيازمندي ساير موسسات و شركت ها را فراهم كرده است. اميدواريم، سنگريز در دست يابي شما به شغل موردنيازتان، مفيد واقع شود.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۶:۱۴:۵۱ ] [ ali ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب